24 oktober 2021

Somali’de Yetimlerin Yüzünü Güldürdük

Zor ve sıkıntılı bir yaşam sürülen Somali’de yetimleri unutmadık. Yetim ve muhtaç çocuklara elbise dağıtarak ihtiyaçlarını giderdik. 13 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Somali Yetim Elbise Projesi kapsamında 88’i kız, 100’ü erkek olmak üzere toplam 188 yetime elbise dağıttık. Yardım projesini Hollanda IHH Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Küçük kontrol ve koordinasyonunda başkent Mogadişu’da yürüttük.

Kız yetimler için içerisinde ihtiyaçlarına uygun olarak elbise, ayakkabı ve başörtüsü, erkek yetimler için içerisinde pantolon, tişört ve ayakkabı bulunan elbise paketlerini ihtiyaç sahibi yetimlerle buluşturduk.

Elbise paketlerini alan çocukların neşelerine şahit olduk, yüzlerinde tebessüm, gözlerinde umut olduğumuzu gördük. Bizler de Hollanda IHH olarak yetimleri mutlu etmenin, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmenin sevincini yaşadık. Bundan sonra da hayırseverlerimiz sayesinde yetimlere sahip çıkmaya gayret edeceğiz. Dünyanın çeşitli yerlerinde savunmasız ve yardıma muhtaç insanları desteklemek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

Delen