Su projelerimiz devam ediyor

Su hayattır!…

Su canlıların yaşaması için hayati öneme sahiptir. En küçük canlı organizmadan en büyük canlı varlığa kadar, bütün biyolojik yaşamı ve bütün insan faaliyetlerini ayakta tutan sudur.

Dünya nüfusunun %40′ını barındıran 80 ülke su sıkıntısı çekmektedir. Nüfusun hızla artması, buna karşılık su kaynaklarının sabit kalması sebebiyle su ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

Afrika su sorunlarının yaşandığı kıtaların başında gelmektedir. Bir taraftan yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizlikle mücadele edilirken diğer taraftan siyasi istikrarsızlık, etnik çatışmalar, iklim değişikliği ve beşeri ve doğal kaynaklı sorunları nedeniyle temiz su kaynaklarına ulaşım problemi her geçen gün artış göstermektedir. Öyle ki Afrika da yaklaşık bir milyar insan sağlıklı ve temiz suya ulaşım imkânlarından mahrumdur. Bu durum küresel ölçekte her sekiz kişiden birinin suya erişememesi anlamına gelmektedir.

Hollanda IHH, dünyanın bir çok bölgesinde gerçekleştirdiği yardım projeleri ile yoksulların hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda, temiz su ihtiyacı olan yerlerde her yıl yüzlerce su kuyusu açarak yüzbinlerce kişinin temiz su kaynaklarına ulaşımını sağlamaktadır.

2019 yılında 11 ülkede toplam 1353 adet su kuyusu açmış bulunmaktayız. 2005 yılından bu yana 13 ülkede € 3.762.872,- yatırım ile toplam 4333 adet su kuyusu açtık ve bu kuyulardan halihazırda 1.299.000  civarında insan istifade etmektedir.

Temiz su eksikliğinden dolayı her yıl milyonlarca insanın oldüğü bir ortamda su projeleri ile insanları hayata bağlamak çok hayırlı bir hizmettir.

Suya ulaşmak için uzun mesafeler katetmek zorunda kalan ve ömrünü su yollarında tüketen yoksul kadın ve çocukarın yaşadıkları köylere ve mahallelere su kuyuları açarak, onları çile yolundan kurtarmayı kim istemez!…

Yanmış yüreklere ve çatlamış dudaklara bir damla su vererek, onların yaşam umutlarını yeşermesine ve yanaklarında güller açılmasına vesile olmayı kim istemez!…

Öyleyse Hollanda IHH’nın su projelerine destek olunuz. Böylece insani ve islami vazifelerimizi yapmış olmanın hazzını bir kez daha yaşayalım.

Hayırseverlerin IHH aracılığı ile yaptırdığı su kuyularına istenirse kuyuyu yaptıran cemiyetin veya şahsın ismi yada istediği isim yazılmakta, kuyu bittikten sonra kuyu resimleri, video ve raporu yardımseverlere posta ile gönderilmektedir.

 

Su Projeleri Örnek Rapor

Su projeleri online bağış: 

 

Bangladeş Şadırvan Çeşme Projesi

 

Sri Lanka Şadırvan Çeşme Projesi

 

 

Afganistan su kuyuları

 

 

Bangladeş su kuyuları

 

 

Çad su kuyuları

 

 

Endonezya su kuyuları

 

 

Filistin-Gazze su projeleri

 

 

Kamerun su kuyuları

 

 

Nijer su kuyuları

 

 

Pakistan su kuyuları

 

 

Somali su kuyuları

 

 

Togo su kuyuları