Ramazan Yardımlarınız 21 ülkede dağıtılıyor

Muhterem hayırseverler,

2020 Ramazan Yardımları Programı kapsamında yoksul ülkelerde gıda paketleri, iftar yemekleri ve yetimlere  bayramlık elbise dağıtımlarımız devam ediyor.

Ramazan ayı boyunca devam edecek yardım çalışmalarımıza destekleriniz bekliyoruz

Hollanda IHH olarak, 2020 Ramazan yardımları ile alakalı  21 ülkeye yardım programı planladık. Planlamaya göre 25 bin civarında gıda paketi dağıtılacak, 50 bin civarında yoksula iftar yemeği verilecek, 3500 civarında yetime bayramlık elbise dağıtılacaktır. Ayrıca adak, akika, sadaka ve şükür kurbanları kesilecek, su kuyuları açılacak ve bazı kalıcı yardım projeleri gerçekleştirilecektir.

Hollanda IHH olarak, yardım programı yaptığımız bütün ülkelerde partner kuruluşlarımız ve temsilcilerimiz  aracılığıyla yardımlarımızı yoksullara ulaştırmaktayız. Yardım paraları, banka havalesi ile partner kuruluşlarımızın hesabına ödenmektedir. Yardım görevlilerimiz, yoksul ülkelere kesinlikle elden yardım parası götürmemektedir. Böyle olunca korona virüsü nedeniyle oluşan kriz,  yardım programlarımızı aksatmayacaktır. Allah’ın izniyle ramazan yardımlarımız her sene olduğu gibi bu sene de yoksullara ulaşacaktır.

Korona virüsü nedeniyle coğrafyamızda büyük bir salgın krizi yaşanmaktadır. Bu konuda gerekli tedbirleri alarak, devlet yetkililerinin talimatlarına elbette eksiksiz uymak gerekmektedir. Ancak başka coğrafyalarda yıllarca daha büyük insani krizler yaşanmaktadır. Birleşmiş Milletler Gıda Fonu’nun raporuna göre, yetersiz beslenmeden dolayı her gün 25 bin civarında insan hayatını kaybetmektedir. Böyle bir ortamda yoksul kardeşlerimizi de unutmayalım.

Ancak, birlik, beraberlik ve yardımlaşma ile bu krizlerin üstesinden gelebiliriz

 

Nijer Ramazan Yardımları

 

 

Afganistan Ramazan Yardımları

 

Somali Ramazan Yardımları

 

Uganda Ramazan Yardımları

 

Gambiya Ramazan Yardımları

 

Arakan Mültecileri Ramazan Yardımları

 

Gana Ramazan Yardımları

 

Filipinler Ramazan Yardımları

 

Somali Ramazan Yardımları

 

Türkiye Ramazan Yardımları

 

Gambiya Ramazan Yardımları

 

Türkiye Ramazan Yardımları

 

Bangladeş Iftar Programı

 

Bangladeş Ramazan Yardımları

 

Somali Ramazan Yardımları

 

Afganistan Ramazan Yardımları

 

Gambiya Ramazan Yardımları

 

Yemen Ramazan Yardımları

 

Togo Ramazan Yardımları

 

Bangladeş Ramazan Yardımları

 

Afganistan Ramazan Yardımları

 

Sri Lanka Ramazan Yardımları

 

Pakistan Ramazan Yardımları