Ekmek Teknesi Projesi

Hollanda IHH olarak, gıda, su, yetim, sağlık, ziraat, hayvancılık, eğitim ve sosyal destek alanlarında dünyada 21 ülkede projeler yaparak yoksul insanlara yardımcı olmaktayız. 2,1 milyon euro yardım bütçemiz ile her yıl takriben 500 bin insana yardım ulaştırmaktayız.

Son yıllarda yoksulları kalkındırmaya yönelik ve kalıcı olan projelere ağırlık vermekteyiz. Biliyoruz ki, yoksula her gün balık vermektense balık tutmayı öğretmek en faydalı yardımdır. Bu meyanda Endonezya’da yoksul ailelere seyyar satıcı arabaları dağıtıyoruz. Yoksul aileler, bu arabalar ile ihtiyaç olan bölgelerde, ihtiyaç olan yiyecek ve içecekler satarak geçimlerini sağlıyorlar. Endonezya’daki partner kuruluşumuzun takip ve kontrülünde müsadeli bir şekilde satışlarını yapıyorlar.

Endonezya, Güneydoğu Asya’da yer alan dünya’nın en kalabalık Müslüman (222 Milyon) ülkesidir. Hollanda’nın geçmiş sömürgelerinden biridir. 77 Aralık 1949 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. 17.000 adadan oluşan ülke dünyanın en büyük takımada devletidir.

28 milyon kişinin yoksulluk sınırında yaşadığı, böylesi kalabalık  bir ülkede bu tür seyyar satıcılar, ülke standartlarında geçimlerini rahatlıkla sağlamaktadırlar. Bir seyyar arabanın fiyatı € 350,- Bizim için küçük olan bir meblağ ile yoksul bir aile  ekmek teknesine kavuşuyor.

Bir araba fiyatı olan € 350,- bağışlayanların isimlerini arabalara yazıyoruz, resimleri, kısa video ve raporunu hayırsevere gönderiyoruz.

Hollanda IHH olarak bu projeyi çok önemsiyoruz ve 2017 yılında en az 100 aileye seyyar satıcı araba dağıtmayı planlıyoruz. Bu konuda hayırseverlerimizden destek bekliyoruz.

vd

Ekmek Teknesi Projesi Filmi

 

Bu sayfayı paylaş...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email