Bangladeş’te Yoksul Ailelere Ev Yaptırıyoruz

Bangladeş Güney Asya’nın en yoksul ülkelerinden biri. 144 bin metrekare yüzölçümlü ülklede 160 miyon civarında insan yaşamaktadır. Bu şekliyle Bangladeş, dünyanın en yoğun nüfusa sahip ülkelerinden biri.  Aynı zamanda Bangladeş, yıllık kişi başına düşen gelir itibariyle de dünyanın yoksul ülkeleri arasında bulunmaktadır. Yılın bazı aylarında çok yoğun muson yağmurlarının olması, her yıl ülkede sel baskınları ve fırtınalara sebep olmaktdır. Ahşaptan ve ağaç dallarından yapılmış olan yoksulların evleri çok zaman bu fırtınalarda zarar görmektedir. Zaten zor durumda olan insanların yaşamları daha da zorlaşmakatdır.

Hollanda IHH olarak Bangladeş’teki yoksul ailelere evler yaptırıyoruz. Evleri olmayan veya evleri çok kötü durumda olan ailelere betondan dayanıklı evler yaptırıyoruz.  45-60 metrekare büyüklüğünde evler 2 odalı ve kapalı balkonlu olarak inşaa edilmektedir. Bangladeş şartlarında dayanıklı ve lüks sayılabilecek evler ile bir çok yoksul ailenin barınma ihtiyacını karşılyoruz.

Bangladeş’te bulunan partner kuruluşun da maddi destkeleri ile Hollanda IHH olarak € 1200,- ödeyerek bir ev yaptırarak yoksul ailelere teslim etmekteyiz. Ev yaptıran hayırseverin ismini de bir tabela ile evin duvarına monte etmekteyiz. Bu şekilde yoksul aileler hayır sahiplerine sürekli dua etmektedir.

PROJE MASRAFLARI/ PROJECT COST
Tuğla/ Brick € 560
Demir/ Iron € 134
Çimento /Cement € 225
Ahşap/ Wood € 425
İşcilik/ Workmanship € 591
Sand € 160
Painting, coil, pin, sing board etc € 215
Toplam masraf/ Total cost € 2310

 

Bu sayfayı paylaş...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email